حمایت قاطع روسیه از توافق اوپک


منتشر شده در : جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۸

تعداد نظرات : 0 نظر

نویسنده : FAFA

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: روابط بین اوپک و این کشور سازنده بوده و آنها در محدود کردن عرضه نفت به بازار جهانی اقدام درستی را انجام داده‌اند.

الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه اعلام کرد:‌ اقدام کشورهای عضو اوپک و روسیه در تمدید توافق کاهش عرضه نفت به بازار جهانی تا پایان سال 2018، اقدام درستی بوده است. 

وی گفت:‌ این اقدام زمینه را برای همکاری‌های بیشتر بین دو طرف در آینده فراهم کرده و اهدافی که از سوی تولیدکنندگان نفت در قالب این توافق در نظر گرفته شده است تحقق خواهد یافت. 

وی گفت: تصمیم تمدید توافق کاهش عرضه در نتیجه همکاری تولیدکنندگان نفت برای بازگرداندن تعادل به بازار و از بین بردن مازاد عرضه موجود در بازار جهانی است.

بنا به گفته این وزیر روس، روسیه از این تصمیم حمایت قاطع کرده و روابط سازنده‌ای را با اعضای اوپک شکل داده است. 

نواک گفت: من معتقدم همکاری دو طرف بر مبنای اعتماد متقابل است. 

نواک گفت: با گذشت 10 ماه ا‌ز آغاز اجرای توافق کاملاً مشهود است که کشورهای حاضر در آن متعهد به تحقق اهداف توافق هستند.

وی گفت:‌ اجرای تعهدات کشورها به تعهد صددرصد بوده و تا کنون چنین سابقه همکاری در این حوزه بین کشورها وجود نداشته است. به همین دلیل ما امروز شاهد آن هستیم که همکاری اوپکی‌ها و غیراوپکی‌ها نه تنها به متعادل شدن بازار نفت جهانی انجامیده است بلکه به توسعه روابط دو جانبه بین دو طرف نیز منجر شده است. 

وی گفت: هم اکنون مسکو پروژه‌های مشترکی با کشورهای عضو اوپک نظیر عربستان سعودی و عراق دارد. روسیه و اوپک در مجموع 40 درصد کل نفت عرضه شده در جهان را تولید می‌کنند.

منبع : فارس

نظر شما


ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد و ما هم مثل شما از اسپم خوشمان نمی آید

نظرات کاربران