اشخاص حقوقی در بورس آذر ماه حضور پررنگ داشتند


منتشر شده در : جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۴

تعداد نظرات : 0 نظر

نویسنده : FAFA

در آخرین ماه پاییز امسال اشخاص حقیقی ۴۶ درصد خریدها و ۴۰ درصد فروش‌ها را به خود اختصاص دادند و در مقابل حقوقی‌ها، سهم ۵۴ درصدی از خرید و ۶۰ درصدی از فروش‌ها به نام خود ثبت کردند.

بررسی معاملات بورس در آخرین ماه پاییز امسال نشان می دهد در این مدت 57 درصد معاملات توسط اشخاص حقوقی و 43 درصد معاملات توسط اشخاص حقیقی صورت گرفته و در خالص معاملات نیز برابر با 3351 میلیارد ریال از مالکیت اشخاص حقوفی کاسته و به مالکیت اشخاص حقیقی افزوده است.

بر این اساس در آذرماه امسال اشخاص حقیقی 46 درصد خریدها و 40 درصد فروش‌ها را به خود اختصاص دادند و در مقابل حقوقی‌های بازار، سهم 54 درصدی از خرید و 60 درصدی از فروش‌ها را در آخرین ماه پاییز امسال به نام خود ثبت کردند.

از سویی دیگر اشخاص حقیقی طی آذرماه گذشته مالکیت خود در سهام 22 گروه را اضافه کردند که در خالص خریدها  گروه‌های فلزات اساسی با 867 میلیارد ریال، استخراج کانه های فلزی با 791 میلیارد ریال، فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط با 773 میلیارد ریال، شرکت های چند رشته ای صنعتی با 422 میلیارد ریال و اطلاعات و ارتباطات با 335 میلیارد ریال در رتبه اول تا پنجم این فهرست قرار دارند.

بنابراین گزارش حقوقی ها نیز در این مدت مالکیت خود را در 17 صنعت افزایش دادند که بر این اساس گروه‌های سرمایه‌گذاری‌ها با 227 میلیارد ریال، رایانه و فعالیتهای وابسته به آن با 195 میلیارد ریال، ماشین‌آلات و دستگاه های برقی با 117 میلیارد ریال، قند و شکر با 64 میلیارد ریال و سایر محصولات کانی غیرفلزی با 57 میلیارد ریال، 5 گروه اول که بیشترین تغییر مالکیت از حقیقی به حقوقی را داشته اند را به نام خود کرده‌اند.

منبع : تسنیم

نظر شما


ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد و ما هم مثل شما از اسپم خوشمان نمی آید

نظرات کاربران