نتایج جستجو


همزمان با تهدیدهای آمریکا علیه ایران، اروپایی‌ها دوباره خرید_نفت از ایران را کاهش دادند


در حالی که تنش‌ها در منطقه خاورمیانه بالا گرفته است، وقوع یک رویارویی نظامی میان ایران و عربستان می‌تواند تأثیرات شدیدی بر اقتصاد جهانی به‌دنبال داشته باشد و قیمت_نفت را به 200 دلار در هر بشکه برساند.


تصمیم دولت چین برای وارد کردن یوان به قراردادهای نفتی احتمالاً یک ضربه بزرگ و اساسی به دلار نفتی خواهد بود و راه را برای بین‌المللی‌تر شدن یوان در بازارها باز خواهد کرد.


میزان واردات نفت_خام_آمریکا از عربستان در ماه اکتبر به ۵۲۵ هزار بشکه در روز رسید که پایین ترین رقم از می ۱۹۸۷ تاکنون است. این رقم یک دهه پیش ۱.۵ میلیون بشکه در روز بوده است.


میزان واردات_نفت_هند از ایران در ماه اکتبر به میزان ۳۸.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته و به ۴۶۷ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز رسیده است.


قائم‌مقام وزیر نفت گفت: ما در حال مذاکره با مشتریان جدیدی برای فروش_نفت هستیم و بیشتر رویکرد ما افزایش صادرات_نفت_خام به کشورهای اروپایی است.


هند مشتری بزرگ ایران به طور رسمی اعلام کرد برای خرید_نفت روی آمریکا و کشورهای دیگر متمرکز شده است و برخی شرکت‌های هندی تا ۳۰درصد واردات از ایران را کاهش داده‌اند،‌ کره جنوبی هم ۹درصد واردات خود را از ایران را کم کرده است.


تغییر روند واردات_نفت_چین نشان دهنده چالش های جدی پیش روی اوپک و متحدانش در آستانه تصمیم گیری در مورد تمدید توافق کاهش تولید است.


وزرای نفت ایران و عراق اواخر دیروز در وین با یکدیگر دیدار و در خصوص شرایط قرارداد_سواپ_نفت_خام که به‌موجب آن بخشی از نفت خام کرکوک به مصرف پالایشگاه‌های ایران خواهد رسید، گفت‌وگو کردند.


در معاملات امروز بازار_جهانی_انرژی قیمت نفت برنت دریای شمال یک دلار صعود کرد و مجدداً به بالای ۶۳ دلار بازگشت.


قیمت هر بشکه نفت_برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۲۰ سنت معادل ۱.۹ درصد افزایش به ۶۳ دلار و ۴۰ سنت رسید.


در حالی‌ که قیمت_نفت روز جمعه، آخرین روز کاری بازارهای جهانی تقریبا 2 درصد افزایش یافت اما قیمت نفت آمریکا طی هفته گذشته 1.7 درصد و نفت برنت 0.5 درصد کاهش یافت.


آمارهای به دست آمده از رفت و آمد تانکرها نشان می دهد میزان واردات_نفت_اسار_اویل_هند از ایران در ماه نوامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از نصف کاهش داشته و به حدود ۷۰ هزار بشکه در روز رسیده است.


واردات نفت_کره_جنوبی از ایران در ماه نوامبر به ۳۱۶ هزار و ۵۷۵ بشکه در روز رسیده که این میزان ۲۵.۲ درصد کمتر از نفت وارد شده در مدت مشابه سال قبل است.


یک کارشناس نفتی گفت: از آنجایی که امکان تحریم صادرات_نفت_ایران وجود ندارد، آمریکا در تلاش است تا از طریق مذاکره با مشتریان قدیمی نفت ایران، میزان خرید آنها از کشورمان را کاهش دهد.


آمارهای دولتی و داده های رهگیری کشتی ها نشان می دهد میزان واردات_نفت ۴ مشتری عمده آسیایی از ایران در ماه نوامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد کاهش یافته و به پایین ترین رقم از آوریل ۲۰۱۶ تاکنون رسیده است