نتایج جستجو


بازار نفت که روز گذشته شاهد افزایش قیمت‌ها بود با قیمت 62.07 دلار برای نفت برنت و 55.64 دلار برای نفت خام آمریکا بسته شد.
 


نفت خام بصره عراق در ماه نوامبر، با بالاترین تخفیف نسبت به قیمت‌های اصلی در یک‌ سال اخیر به فروش رسید و محموله‌های نفت_خام_بصره ، با رقابت از سوی نفت_خام_مکزیک روبه‌رو شدند.


همزمان با تهدیدهای آمریکا علیه ایران، اروپایی‌ها دوباره خرید_نفت از ایران را کاهش دادند


کاهش تولید_نفت_اوپک که منجر به افزایش صادرات نفت آمریکا به آسیا شده یک خبر خوش غیرمنتظره برای شرکت های کشتیرانی بوده و احتمالا موجب افزایش کرایه حمل نفت_خام به مقصد کشورهای چین، هند و دیگر وارد کنندگان بزرگ نفت در سال آینده خواهد شد.


میزان واردات نفت_خام_آمریکا از عربستان در ماه اکتبر به ۵۲۵ هزار بشکه در روز رسید که پایین ترین رقم از می ۱۹۸۷ تاکنون است. این رقم یک دهه پیش ۱.۵ میلیون بشکه در روز بوده است.


منابع کشتیرانی و تجاری گفتند، در حالی که با کاهش ورود نفت_خام_ترش به اروپا برخی پالایشگاه های اروپایی برای تامین این نوع نفت به سایر مناطق روی آورده اند، نفت خام ایران به زودی راه خود را به سوی بازار لهستان باز خواهد کرد.


قیمت هر بشکه نفت_برنت امروز با ۳ سنت کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۶۱ دلار و ۲۳ سنت رسید.


میزان فرآوردی_نفت در پالایشگاه‌های چین در ماه اکتبر امسال بیش از هفت درصد نسبت به پارسال افزایش یافت.


وزیر نفت با اشاره به قیمت_گذاری_گاز برای تولید ال_ان_جی گفت: اگر بخواهیم به قیمت صادرات به ترکیه گاز را بفروشیم باید منتظر بمانیم، مشخص نیست چه زمانی بتوانیم گاز را به ال ان جی تبدیل کنیم و گاز بدون مشتری باقی خواهد ماند.


قیمت هر بشکه نفت_برنت امروز با ۸ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۶۲ دلار و ۲۰ سنت رسید.


در حالی که کاهش نفت_خام ارسالی از کانادا به آمریکا از طریق خط لوله موجب کاهش بیشتر ذخایر_نفت_خام_آمریکا شده است، قیمت نفت امروز با افزایش مواجه بود.


ایران در تلاش است تا مشتریان_نفت خود در بازار آسیا را حفظ کند و با وجود تهدید ترامپ به تحریم بیشتر، امیدوار است با ارائه تخفیف در قیمت ها، جذابیت نفت خود را در مقایسه با نفت سایر تولید کنندگان خاورمیانه افزایش دهد.


شرکت ملی نفت_ایران در چند هفته گذشته، پس از اینکه قیمت های ماه دسامبر را در برابر نفت عربستان به کمترین میزان طی سال های گذشته کاهش داد، محموله هایی برای بارگیری فوری، از نفت سبک گرفته تا نفت سنگین را به خریداران آسیایی خود که قرارداد مدت دار با آنها دارند، پیشنهاد کرده است.


برآوردهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد که حدود ۱۶ هزار و ۶۰۰ روز دیگر ذخایر_نفت_خام قابل برداشت جهان (با میزان تولید و مصرف فعلی) به اتمام می رسد. یعنی تا اتمام ذخایر نفت جهان چیزی در حدود ۴۶ سال فاصله داریم.


تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک با هدف پایان دادن به مازاد عرضه نفت_خام موافقت نمودند که توافق_کاهش_تولید_نفت را تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید کنند.


وزرای نفت ایران و عراق اواخر دیروز در وین با یکدیگر دیدار و در خصوص شرایط قرارداد_سواپ_نفت_خام که به‌موجب آن بخشی از نفت خام کرکوک به مصرف پالایشگاه‌های ایران خواهد رسید، گفت‌وگو کردند.


به لطف تمدید توافق کاهش تولید تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی پیش بینی شده که میزان درآمدهای_نفتی_ایران طی بیش از یک سال آینده پایدار باقی بماند.


با بهبود روابط میان ریاض و بغداد، غول_پتروشیمی سعودی "سابک اینداستریز" قصد دارد به زودی دفتری در عراق دایر کند.


وزیر نفت عراق گفت، ایران توافق کرده که روزانه ۶۰ هزار بشکه از نفت تولید شده از میدان_نفتی_کرکوک در شمال این کشور را با نفت ایران سواپ کند.


در ۲۵۵ روز ابتدایی سال جاری به طور متوسط در هر روز ۱۸ هزار و ۵۴۹ بشکه نفت از لایه_نفتی_پارس_جنوبی تولید شده است و هنوز این رقم با هدفگذاری ۲۵ هزار بشکه ای که یک هدفگذاری تعدیل شده در فاز نخست توسعه آن است فاصله دارد.


تعطیلی یک خط لوله نفتی در دریای شمال سبب شد، قیمت شاخص نفت_خام_برنت به بالاترین حد خود پس از سال ۲۰۱۵ میلادی برسد.


قیمت هر بشکه نفت_برنت امروز با ۶۴ سنت، معادل یک درصد افزایش به ۶۳ دلار و ۹۸ سنت رسید.


وزیر نفت عراق گفت، بغداد قصد دارد یک شبکه خط لوله ای برای حمل فرآورده_های_نفتی در تمام خاک عراق احداث کند که جایگزینی برای حمل و نقل خطرناک و پرهزینه از طریق کامیون های نفتکش است.


وزیر نفت هند اعلام کرد: عراق با افزایش صادرات به هند، جایگاه نخست صادرات به هند را از عربستان گرفت و ایران در صادرات به این کشور در جایگاه سوم ایستاد.


۲۷ تحلیلگر شرکت کننده در نظرسنجی بلومبرگ پیش بینی کرده اند که به طور متوسط قیمت نفت_برنت در سال ۲۰۱۸ به بشکه ای ۶۰ دلار برسد.


یکی از اجزای منابع عمومی بودجه در ایران منابع با منشأ نفتی است که سهم بالایی را نیز از منابع عمومی تشکیل می‌دهد.


قیمت نفت با انفجار خط‌لوله_انتقال_نفت_خام در لیبی و پشتیبانی تداوم کاهش تولیدات اوپک، افزایش یافت و با فراتر رفتن از ۶۶ دلار، رکورد ۲ و نیم ساله خود را پشت سر گذاشت.