نتایج جستجو


نوسانات معمول و متعارف متغیرهای اقتصادی تا حدودی قابل پذیرش است ولی چنانچه این نوسانات بیش از حد متعارف و غیرقابل پیش‌بینی باشد نشانه بی‌ثباتی رفتار آن متغیر است


صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش خود پیش‌بینی کرد رشد بخش غیرنفتی ایران در سال جاری به ۳.۷درصد برسد و کل تولید ناخالص داخلی کشور نسبت به سال قبل ۲۳میلیارد دلار افزایش یابد


شاخص های اقتصادی حاصل شده در سال 95 فراتر از پیش بینی بود به طوری که در اکثر این شاخص ها رقم بدست آمده فراتر بوده است.


ماندن قیمت_دلار برای دومین ماه پیاپی در کانال چهارهزارتومان؛ این پیام را به اقتصاد می دهد که این رقم ماندنی خواهد بود؛هم نوسان دلار در بازار جهانی این اجازه را نمی دهد که دولت بیش از این نرخ_دلار را کنترل کند و هم راهکارهای علم اقتصاد چنین توصیه ای را نمی کند.


قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۶ درصد افزایش به ۱۲۸۲ دلار و ۶۳ سنت رسید.


بر اساس اعلام مرکز_آمار_ایران ، نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در دوازده ماه منتهی به آبان ١٣٩٦ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای کل کشور ٨.٤ درصد، مناطق شهری ٨.٢ درصد و مناطق روستایی ٩.٣ درصد است.


وضعیت بد اقتصادی ترکیه به سرعت در حال وخیم تر شدن است. این کشور که قبلا نیز از مشکلاتی همچون نرخ_تورم بالا، کسری تجاری قابل توجه و افت ارزش پول ملی رنج می برد، اکنون با تبعات ناشی از یک محاکمه قضایی در آمریکا مواجه شده است.


بانک مرکزی روسیه روز جمعه نرخ بهره در این کشور را با نیم درصد کاهش از ۸.۲۵ به ۷.۷۵ درصد کاهش داد. این در حالی است که فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه نرخ_بهره را افزایش داده بود.


صندوق بین المللی پول با پیش بینی رشد ۴.۲ درصدی برای اقتصاد ایران در سال ۹۶ هشدار داد با اجرای طرح افزایش_قیمت_سوخت نرخ تورم که هم اکنون زیر ۱۰ درصد است دوباره دو رقمی خواهد شد.


قائم‌مقام بانک مرکزی گفت: از سال ۲۰۱۶ میلادی شاهد تورم تک‌رقمی بوده‌ایم که در ۲۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده و ما به‌دنبال این هستیم که نرخ_تورم را در سال‌های آینده به کمتر از ۵درصد برسانیم.


معاون اقتصادی بانک مرکزی اعلام کرد: در صورت اصلاح قیمت حامل های انرژی، میزان افزایش_نرخ_تورم جزئی بوده و به طور موقت به بالای ۱۰ درصد افزایش می یابد اما این افزایش کاملاً طبیعی بوده و نقصی از این بابت به سیاست های بانک مرکزی وارد نیست.


یک موسسه بین المللی پیش بینی کرد که روند کاهشی حاکم بر بازار_طلا به پایان راه خود رسیده و قیمت فلز زرد در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۱۴۰۰ دلار خواهد رسید.