نتایج جستجو


بازار نفت که روز گذشته شاهد افزایش قیمت‌ها بود با قیمت 62.07 دلار برای نفت برنت و 55.64 دلار برای نفت خام آمریکا بسته شد.
 


در حالی که شکاف بین عرضه و تقاضا در بازار کمتر شده، قیمت_نفت امروز در آغاز معاملات هفتگی به بالاترین رقم ها از جولای ۲۰۱۵ تاکنون رسید.


شنبه گذشته نیروهای امنیتی به دستور ولیعهد_عربستان بسیاری از شاهزادگان و مقامات اسبق این کشور را دستگیر کردند. در پی وقوع این حادثه قیمت_نفت به بالاترین میزان از تابستان سال ۲۰۱۵ تاکنون رسید.


قیمت نفت در بازارهای جهانی به دو علت اقدامات اخیر عربستان در دستگیری شاهزاده‌های سعودی و همچنین تشدید تنش‌های میان ریاض و تهران به شدت افزایش یافت و به 64.32 دلار در هر بشکه فروخته شد.


یک منبع آگاه گفت، ایران قیمت_رسمی_نفت خود در ماه دسامبر برای عرضه به شمال غرب اروپا، مدیترانه و سیدی کریر را افزایش داده است.


قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۴ سنت، معادل ۰.۲ درصد کاهش به ۶۳ دلار و ۵۵ سنت رسید


همزمان با تهدیدهای آمریکا علیه ایران، اروپایی‌ها دوباره خرید_نفت از ایران را کاهش دادند


قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۴ سنت، معادل ۰.۲۲ درصد افت به ۶۳ دلار و ۷۹ سنت رسید.


شورای جهانی طلا اعلام کرد تقاضا برای جواهرات در ایران در سه ماهه سوم ۲۰۱۷ برای نهمین دوره سه ماهه متوالی افزایش داشته و با رشدی ۸ درصدی به ۱۱.۴ تن رسیده است.


افزایش تنش ها بین ایران و عربستان و تصفیه حساب های سیاسی در ریاض این هفته موجب بروز آشفتگی و ترس سرمایه گذاران در منطقه شده است.


قیمت هر بشکه نفت_برنت در پایان معاملات دیروز با ۴۱ سنت، معادل ۰.۶۴ درصد کاهش به ۶۳ دلار و ۵۲ سنت رسید.


کارشناسان بازار نفت با در نظر گرفتن ناآرامی‌های خاورمیانه روند قیمت طلای_سیاه را رو به افزایش پیش بینی می‌کنند.


در حالی که تنش‌ها در منطقه خاورمیانه بالا گرفته است، وقوع یک رویارویی نظامی میان ایران و عربستان می‌تواند تأثیرات شدیدی بر اقتصاد جهانی به‌دنبال داشته باشد و قیمت_نفت را به 200 دلار در هر بشکه برساند.


دبیرکل اوپک گفت، بازار_نفت با روندی پرشتاب در حال رسیدن به توازن مجدد است و کاهش تولید ها «تنها گزینه قابل دوام» برای برقراری ثبات مجدد در بازار است.


در میانه تنش ها در خاورمیانه و در حالی که افزایش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا نشان می دهد تولید کنندگان نفت شیل خود را برای افزایش تولید آماده می کنند، معاملات در بازار امروز نفت به شکل محتاطانه ای در جریان بود.


در حالی که قیمت_نفت به بالاترین رقم های بیش از دو سال اخیر رسیده، برخی تجار می گویند قیمت نفت هنوز جا برای افزایش بیشتر دارد.


میزان واردات نفت_خام_آمریکا از عربستان در ماه اکتبر به ۵۲۵ هزار بشکه در روز رسید که پایین ترین رقم از می ۱۹۸۷ تاکنون است. این رقم یک دهه پیش ۱.۵ میلیون بشکه در روز بوده است.


قیمت هر بشکه نفت_برنت امروز با ۲۲ سنت، معادل ۰.۳۵ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۹۴ سنت رسید.


جدیدترین گزارش اوپک نشان داد نفت ایران در ماه اکتبر بشکه‌ای 54.29 دلار فروخته شده است و در 10ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال 11.96 دلار افزایش یافته است.


سبد نفتی اوپک پس از 2 سال و 6 ماه توانست به بالای 62 دلار در هر بشکه برسد و رکورد بالاترین قیمت این نوع نفت از ماه می 2014 تاکنون را بشکند.


آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرد تقاضای نفت تا 8 سال دیگر از 100 میلیون بشکه بگذرد و قیمت نفت به بشکه‌ای 83 دلار برسد.


پس از اینکه آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی خود از رشد تقاضا برای نفت در سال جاری و سال 2018 را کاهش داد، قیمت نفت یک درصد کاهش یافت.


قیمت هر بشکه نفت_برنت امروز با ۳ سنت کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۶۱ دلار و ۲۳ سنت رسید.


پیشنهاد دولت نروژ برای فروش 35 میلیارد دلار از سهام خود در شرکت های بزرگ نفت و گاز جهان ضربه ای سنگین به ارزش سهام شرکت های انرژی وارد کرده است.


قیمت نفت روز جمعه بعد از ۵ جلسه کاهش متوالی بیش از ۲ درصد افزایش یافت.


سبد نفتی اوپک در آخرین بروز رسانی سایت این سازمان 59.98 دلار در هر بشکه فروخته شد که نشان می‌دهد، طی 10 روز منتهی به 25 آبان، 2 دلار و 9 سنت از رکورد قیمتی در 30 ماه گذشته فاصله گرفته است.


شرکت هندی آبان_آفشور تقریبا تمام سکوهای_حفاری خود را از ایران خارج کرده و تعداد سکوها را از ۷ به یک مورد کاهش داده است.


اعضای اوپک به همراه برخی دیگر از تولیدکنندگان بزرگ نفت نظیر روسیه، ۳۰ نوامبر، فردا در وین، گرد هم جمع می‌شوند تا در مورد سرنوشت توافق کاهش تولید نفت تصمیم بگیرند.


یک کارشناس بازار سرمایه با پیش‌بینی این که شاخص_بورسی در هفته‌های پیش رو ارتفاع ۹۰ هزار واحد را نیز فتح خواهد کرد گفت: افزایش قیمت_جهانی_نفت ، رشد دلار و فروکش کردن اظهارات خصمانه رئیس جمهور آمریکا در قبال برجام از جمله دلایل رشد شاخص هستند.


قیمت هر بشکه نفت_برنت امروز با ۸ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۶۲ دلار و ۲۰ سنت رسید.


در حالی که صادرکنندگان مهم نفت توافق کاهش تولیدات خود را تمدید خواهند کرد، قیمت نفت هم در بازار بالا رفته است.


در حالی که کاهش نفت_خام ارسالی از کانادا به آمریکا از طریق خط لوله موجب کاهش بیشتر ذخایر_نفت_خام_آمریکا شده است، قیمت نفت امروز با افزایش مواجه بود.


ایران در تلاش است تا مشتریان_نفت خود در بازار آسیا را حفظ کند و با وجود تهدید ترامپ به تحریم بیشتر، امیدوار است با ارائه تخفیف در قیمت ها، جذابیت نفت خود را در مقایسه با نفت سایر تولید کنندگان خاورمیانه افزایش دهد.


در حالی نشست اوپک هفته آینده برای تصمیم‌گیری تمدید کاهش_تولید_نفت و به نوعی افزایش قیمت برگزار می‌شود که در حقیقت آنها بین دوراهی قرار گرفته‌اند که از یک‌سو بازار را دودستی تحول آمریکا ندهند از سوی دیگر اقتصاد به گل نشسته‌اشان تا حدودی ترمیم یابد.


قیمت هر بشکه نفت_برنت امروز با ۷ سنت کاهش به ۶۳ دلار و ۴۸ سنت رسید.


وزیر نفت عربستان بیش از نیم قرن با بر زبان آوردن چند کلمه قادر بود بازار_نفت را تکان دهد، اما اکنون این نقش به روسیه و شخص ولادیمیر پوتین رسیده است.


در صورتی که اوپک نتواند روسیه مردد را در مورد ضرورت تمدید توافق کاهش تولید قانع کند، قیمت ها با افت مواجه خواهند شد.


در آخرین مبادلات روز گذشته بازار جهانی نفت، در حالی که قیمت_نفت_برنت از ابتدای سال جاری روند کاهشی را پیموده است، قیمت_نفت_اوپک ۵ سنت افزایش یافت.


معاون بورس اوراق بهادار تهران گفت: کاهش_نرخ_سکه ، نرخ ارز و سود بانکی سه عامل اثرگذار تقویت بازار سرمایه است که در صورت افزایش تعداد عرضه و تقاضا، ورود و خروج و حفظ نقدشوندگی این رشد پایدار خواهد بود.


قیمت نفت_برنت امروز با ۱۲ سنت، معادل ۰.۱۹ درصد کاهش به ۶۳ دلار و ۷۴ سنت رسید.


اوپک باید مراقب باشد تا بیش از حد شکاف بین عرضه و تقاضا را در بازار_نفت کاهش ندهد، زیرا در این صورت با افزایش بیشتر قیمت ها موجب کند شدن رشد تقاضا و احیای تولید نفت شیل خواهد شد.


بلاتکلیفی در مورد احتمال تمدید توافق کاهش تولید اوپک و انتظار برای افزایش عرضه نفت از خط ‌لوله کی‌استون، قیمت_نفت در مبادلات آسیایی را کاهش داد.


در حالی که این نگرانی وجود دارد که تلاش های اوپک در راستای برقراری توازن مجدد در بازار ممکن است با ایجاد کمبود عرضه و افزایش بیشتر قیمت نفت تاثیر نامناسبی بر جای بگذارد، اوپک این هفته در آستانه یک نشست دشوارتر از حد انتظار قرار دارد.


در حالی کشورهای_اوپک با تمدید طرح کاهش تولید نفت به دنبال افزایش قیمت هستند که افزایش ذخایر آمریکا قیمت را پایین می‌کشد، قیمت نفت با ادامه روند کاهشی به ۶۳ دلار نزدیک شده است.


وزیر نفت عراق گفت: در نشست فردا کشورهای_تولیدکننده_نفت روی تمدید ۶ یا ۹ ماهه توافق اوپک مذاکره می‌کنند.


پس از آنکه اوپک و دیگر تولیدکنندگان متحدش بر سر تمدید ۹ماهه توافق کاهش تولید به اتفاق نظر رسیدند، قیمت_نفت امروز با افزایش مواجه بود.


در حالی که میزان واردات_نفت_کره_جنوبی از ایران در ماه اکتبر شاهد افزایش بوده، واردات کلی مشتریان آسیایی از ایران در ماه اکتبر نسبت به بالاترین رقم 6 ماه اخیر که در ماه قبلی به ثبت رسیده بود کاهش داشت.


بلافاصله بعد از آنکه اوپک و روسیه اقدام به تمدید 9 ماهه توافق کاهش تولید کردند، پالایشگاه های آسیایی در واکنش به این تصمیم نفت بیشتری از دریای کارائب و خلیج مکزیک سفارش داده اند؛ اقدامی که منجر به کاهش بیشتر سهم_اوپک و روسیه از بازار نفت آسیا خواهد شد.


به لطف تمدید توافق کاهش تولید تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی پیش بینی شده که میزان درآمدهای_نفتی_ایران طی بیش از یک سال آینده پایدار باقی بماند.


قیمت نفت روز جمعه اندکی افزایش داشت، اما بعد از ابراز نگرانی رسانه ها در مورد احتمال کشیده شدن پای ترامپ به تحقیقات در مورد دخالت روسیه در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری آمریکا، قیمت ها از بالاترین رقم های ثبت شده در جلسه گذشته پایین تر آمد.


سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه اراده جدی در سقف تولید و قیمت در بین اعضای اوپک وجود دارد، گفت: پیش بینی می کنم که در قیمت_نفت ثبات خوبی را در آینده خواهیم داشت.


قیمت نفت_برنت امروز ۳۹ سنت، معادل ۰.۶ درصد کاهش داشت و به ۶۳ دلار و ۳۴ سنت رسید.


موسسه آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی کرد که قیمت_نفت حداقل تا سال 2018 روند رو به رشد خود را حفظ خواهد کرد.


چرا قیمت نفت علیرغم اینکه هفته گذشته کشورهای_نفتی_عضو_اوپک و دیگر کشورهای_غیر_عضو_اوپک توافق کردند تا توافق کاهش عرضه نفت سال ۲۰۱۶ را تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید کنند، دوباره کاهش یافت.


قیمت هر بشکه نفت_برنت امروز با ۲۴ سنت، معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۶۲ سنت رسید.


قیمت نفت_برنت امروز ۱۱ سنت کاهش داشت و به ۶۲ دلار و ۹ سنت رسید.


در معاملات امروز بازار_جهانی_انرژی قیمت نفت برنت دریای شمال یک دلار صعود کرد و مجدداً به بالای ۶۳ دلار بازگشت.


در حالی‌ که قیمت_نفت روز جمعه، آخرین روز کاری بازارهای جهانی تقریبا 2 درصد افزایش یافت اما قیمت نفت آمریکا طی هفته گذشته 1.7 درصد و نفت برنت 0.5 درصد کاهش یافت.


وزیر نفت کویت اعلام کرد: اگر بازار_نفت تا ماه ژوئن سال آینده میلادی به توازن برسد، ممکن است توافق جهانی کاهش تولید نفت کنار گذاشته شود.


بانک مرکزی قطر پیش بینی کرد که قیمت_نفت در سال آینده میلادی ممکن است حدود ۶۰ دلار برای هر بشکه باشد.


در حالی که «توافق کاهش تولید» اوپک توانسته بود قیمت سبد نفتی این سازمان را به بالای 62 دلار برساند اما تمدید این توافق نتوانست این رکورد را حفظ کند و نگرانی در مورد افزایش تولید نفت آمریکا قیمت سبد_نفتی_اوپک را به 60 دلار رساند.


قیمت هر بشکه نفت_برنت امروز با ۶۰ سنت، معادل ۰.۹ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۲۹ سنت رسید.


قیمت هر بشکه نفت_برنت امروز با ۶۴ سنت، معادل یک درصد افزایش به ۶۳ دلار و ۹۸ سنت رسید.


قیمت نفت_برنت امروز با ۱۵ سنت، معادل ۰.۲ درصد افزایش به ۶۳ دلار و ۴۶ سنت رسید.


قیمت نفت همچنان با ادامه توقف فعالیت خط لوله دریای شمال و کاهش تولید اوپک روند افزایشی دارد اما افزایش_تولید_نفت_آمریکا مانع از اوج‌گیری قیمت‌ها می‌شود.


صندوق بین‌المللی پول با ارائه نسخه جدید برای اقتصاد منطقه خاورمیانه نوشت در سال جاری رشد اقتصادی کشورهای نفتی به 1.7 درصد کاهش می‌یابد که به دلیل کاهش صادرات_نفت است.


وزیر نفت هند اعلام کرد: عراق با افزایش صادرات به هند، جایگاه نخست صادرات به هند را از عربستان گرفت و ایران در صادرات به این کشور در جایگاه سوم ایستاد.


۲۷ تحلیلگر شرکت کننده در نظرسنجی بلومبرگ پیش بینی کرده اند که به طور متوسط قیمت نفت_برنت در سال ۲۰۱۸ به بشکه ای ۶۰ دلار برسد.


مهندسان پروژه فورتیز می‌گویند خط_لوله_فورتیز تا اوایل ژانویه آماده می‌شود این خبر قیمت نفت را کاهش داد، این خط لوله که نفت اروپا را تامین می‌کند، ۱۱ دسامبر ترکیده بود.


وزیر نفت عراق اعلام کرد: با توجه به کاهش ذخایر_نفت_جهان و افزایش تقاضای نفت از سوی کشورهایی نظیر چین و هند، قیمت نفت در سال ۲۰۱۸ افزایش خواهد یافت.


قیمت نفت با انفجار خط‌لوله_انتقال_نفت_خام در لیبی و پشتیبانی تداوم کاهش تولیدات اوپک، افزایش یافت و با فراتر رفتن از ۶۶ دلار، رکورد ۲ و نیم ساله خود را پشت سر گذاشت.


کاهش غیرمنتظره تولید و ذخایر_نفت_آمریکا و ادامه کاهش تولید توسط اوپک و روسیه و همچنین تقاضای بالا از سوی چین، سبب شد تا قیمت نفت برنت به 66.63 و نفت خام آمریکا به 60.24 دلار در هر بشکه برسد.