نتایج جستجو


میزان فرآوردی_نفت در پالایشگاه‌های چین در ماه اکتبر امسال بیش از هفت درصد نسبت به پارسال افزایش یافت.


رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه فعلا برنامه دولت برای افزایش_قیمت_بنزین مشخص نیست، گفت: سرکشی به حسابهای بانکی، برای حذف یارانه نقدی کارآمد نیست.


روزنامه حامی دولت از افزایش_قیمت_بنزین به ۱۵۰۰ تومان از اول دی‎ماه سال جاری خبر داد.


در حالی که دولت از آخرین روزهای دولت یازدهم به‌دنبال افزایش_قیمت_بنزین در دولت دوازدهم بود، تأیید و تکذیب‌های پی‌درپی دولتی‌ها در خصوص افزایش نرخ بنزین نشان از دستپاچگی قوه مجریه دارد چرا که نمی‌داند با تبعات این تصمیم چگونه مواجه شود.


وزیر نفت با بیان اینکه افزایش_قیمت_بنزین در بودجه سال ۹۷ دیده شده است، افزود: زمان و چگونگی افزایش قیمت بنزین هنوز مشخص نیست.


رئیس‌جمهور گفت: می‌گویند ممکن است حامل انرژی گران شود، من به شما اعلام می‌کنم قیمت_بنزین و گازوئیل بالاتر از نصف قیمت جهانی امروز نخواهد بود.


پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرد، بر اساس بودجه ۹۷ قیمت_بنزین لیتری ۱۵۰۰ و گازوئیل ۴۰۰ تومان می شود.


سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: باید اصلاحات ساختاری در اقتصاد و صنعت انجام دهیم برای مثال اگر مصرف سوخت خودروها به ۶ لیتر در صد کیلومتر کاهش یابد اگر قیمت_بنزین ۲ برابر هم شود فشاری وارد نمی شود.


نائب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعید است مجلس با افزایش ۵۰درصدی قیمت_بنزین موافقت کند، گفت: در شرایطی که مردم بیکار هستند دلیلی برای واقعی‌کردن قیمت بنزین وجود ندارد.


سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس با لحاظ تاثیرات محاسباتی و روانی رشد قیمت_بنزین در بازار، در این خصوص تصمیم می‌گیرند.


سخنگوی هیئت رییسه مجلس گفت:اگر در بحث هدفمندی یارانه ها و رشد قیمت_حامل_های_انرژی و اشتغالزایی، ملاحظات لازم رعایت نشود معیشت خانوارها با مشکل جدی روبرو می شود.


بر اساس آمارها 70% مصرف ­کنندگان بنزین کمتر از 80 لیتر در ماه مصرف دارند و بر این اساس می­‌توان میزان بنزین یارانه‌­ای را 80 لیتر در ماه و به قیمت 1000 تومان درنظرگرفت و قیمت_بنزین بالای 80 لیتر را معادل بنزین آزاد یعنی در حدود 2000 تومان تعیین کرد.


یک کارشناس اقتصادی گفت: گرانی_بنزین موجب افزایش هزینه های تولید می شود و تولیدکنندگان برای جبران آن ناچار به تعدیل نیرو هستند .