نتایج جستجو


ماه‌هاست که در فضای مجازی درباره تغییر و تحولات در سازمان_بورس گمانه زنی‌هایی می‌شود


معاون نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان_بورس و اوراق_بهادار از تاسیس صندوق ارزی و راه‌ اندازی معاملات آتی ارز در آینده‌ای نزدیک و با همکاری مناسب بانک مرکزی خبر داد.


دبیرکل کانون کارگزاران بورس از سازمان_بورس درخواست کرد زمان دریافت وجوه ناشی از فروش سهام مشتریان توسط کارگزاران از سه روز کاری به یک روز کاهش یابد.


مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان_بورس امروز ابلاغیه‌ای صادر و طی آن اعلام کرده که صدور واحدهای سرمایه‌گذاری صندوقها از طریق شعب بانکها و موسسات_مالی_و_اعتباری از امروز ممنوع می‌شود.


مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات_اعتباری گفت: موضوع فعالیت صندوق‌های_سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت از سوی مراجع ذی‌ربط همچون وزارت_امور_اقتصادی_و_دارایی، سازمان بورس و اوراق بهادار و بانک مرکزی در دست بررسی و بازبینی است.


جانشین رئیس_سازمان_بورس در امور بین‌الملل درخصوص راهکارهای بین المللی شدن بازار_سرمایه گفت: بحث بین المللی شدن بازار سرمایه موضوعی فراتر از حضور یا جذب سرمایه گذار خارجی است.


رئیس کل بانک_مرکزی تامین سرمایه برای ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی، تامین مالی ۶ هزار طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی حداقل ۶۰ درصد و تامین مالی بازسازی و نوسازی ۵ هزار واحد اقتصادی را برنامه اعتبار بانک_مرکزی در سال جاری عنوان کرد.


ممنوعیت صدور «یونیت» در شعب بانکی؛ سازمان_بورس و اوراق_بهادار هفته گذشته طی ابلاغیه‌ای صدور واحدهای  صندوق‌های_سرمایه‌گذاری در شعب بانک‌ها را ممنوع اعلام کرد.


رئیس سازمان_بورس بار دیگر بر ممنوع بودن معاملات بلوکی تاکید و اعلام کرد: با افرادی که معامله بلوکی اغوا کننده و گمراه کننده می کردند ، برخورد شده است.


این روزها شاهد افزایش شاخص_بورس و عبور آن از کانال‌هایی هستیم که طی چند ماه گذشته با مقاومت زیادی همراه بوده است. در این میان با وجود خرسندی برخی بورس بازان از روندهای صعودی شاخص، شاهد برخی صحبت‌ها در بین سهامداران_بورسی مبنی بر درست نبودن شاخص و یا حتی شاخص سازی نیز هستیم.


دبیر کل کانون کارگزاران با بیان اینکه دوره تسویه یک روزه می‌تواند به افزایش نقدشوندگی کمک کند، گفت: ورود سازمان_بورس در تعیین هیات مدیره ارکان بازار به نوعی دور زدن قانون بوده و باید فقط 5 درصد سهام عادی را در اختیار داشته باشد.


تنها سهام چند شرکت_بورسی افزایش شاخص را مدیریت می‌کرد.


معاون حقوقی سازمان بورس گفت: شرکت کنتورسازی، پیشنهاد انجام معاملات خارج از ساعت سهامداران دارای اضطرار را به سازمان_بورس ارائه داد که هیئت‌ مدیره این سازمان این موضوع را برای تصویب نهایی به شورای عالی بورس ارجاع شده است.


با نامه کانون کارگزاران و مصوبه هیات مدیره سازمان_بورس_و_اوراق_ بهادار فعالیت شرکت کارگزاری پارس نمودگر مبنی بر خرید اوراق بهادار در بورس_تهران و فرابورس تا اطلاع ثانوی تعلیق شد.


بورس تهران امروز در حالی شاهد جهش دوباره شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس_تهران با عبور از قله ۹۴ هزار واحدی بود که اقبال برای جمع‌آوری سهام شرکت‌های حاضر در بازار دوم باعث شد تا سهم‌های برخوردار از سرمایه پایین‌تر مورد توجه قرار گیرند.


رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی بیت کوین (ارز الکترونیکی) در مجلس با حضور مسئولان بانک_مرکزی ، وزارت اقتصاد و سازمان بورس خبر داد.


رئیس سازمان بورس گفت: خریدوفروش "بیت‌کوین" در کارگزاری‌ها تخلف است.


معاونت نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس دستورالعمل‌های اصلاح‌شده اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد این سازمان، پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران، پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق_بهادار در فرابورس ایران را ابلاغ کرد.