نتایج جستجو


مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های_نفتی گفت: در حال حاضر پالایشگاه ستاره خلیج فارس روزانه بالای ۱۰ میلیون لیتر بنزین تحویل می‌دهد که به زودی به ۱۲ میلیون لیتر خواهد رسید و از اول اسفند واردات قطع خواهد شد.


میانگین مصرف_روزانه_بنزین_کشور در ۲۴۵ روز ابتدایی امسال، ۸۱ میلیون لیتر بوده است که نسبت به دوره مشابه پارسال، هشت درصد افزایش یافته است.


باید دید تلاش های معاون جوان وزیر نفت منجر به بسته شدن پرونده ای می شود که به موجب آن در طی سالهای فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم، میلیاردها دلار از جیب مردم برای خرید_بنزین از کشورهای خارجی هزینه شده است؟


میانگین تولید روزانه بنزین کشور در هشت ماه سال جاری به ۷۴.۴ میلیون لیتر رسیده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۶۸.۸ میلیون لیتر در روز)، حدود ۸ درصد رشد داشته است.


روزنامه حامی دولت از افزایش_قیمت_بنزین به ۱۵۰۰ تومان از اول دی‎ماه سال جاری خبر داد.


در حالی که دولت از آخرین روزهای دولت یازدهم به‌دنبال افزایش_قیمت_بنزین در دولت دوازدهم بود، تأیید و تکذیب‌های پی‌درپی دولتی‌ها در خصوص افزایش نرخ بنزین نشان از دستپاچگی قوه مجریه دارد چرا که نمی‌داند با تبعات این تصمیم چگونه مواجه شود.


وزیر نفت با بیان اینکه افزایش_قیمت_بنزین در بودجه سال ۹۷ دیده شده است، افزود: زمان و چگونگی افزایش قیمت بنزین هنوز مشخص نیست.


رئیس‌جمهور گفت: می‌گویند ممکن است حامل انرژی گران شود، من به شما اعلام می‌کنم قیمت_بنزین و گازوئیل بالاتر از نصف قیمت جهانی امروز نخواهد بود.


پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرد، بر اساس بودجه ۹۷ قیمت_بنزین لیتری ۱۵۰۰ و گازوئیل ۴۰۰ تومان می شود.


سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: باید اصلاحات ساختاری در اقتصاد و صنعت انجام دهیم برای مثال اگر مصرف سوخت خودروها به ۶ لیتر در صد کیلومتر کاهش یابد اگر قیمت_بنزین ۲ برابر هم شود فشاری وارد نمی شود.


نائب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعید است مجلس با افزایش ۵۰درصدی قیمت_بنزین موافقت کند، گفت: در شرایطی که مردم بیکار هستند دلیلی برای واقعی‌کردن قیمت بنزین وجود ندارد.


سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس با لحاظ تاثیرات محاسباتی و روانی رشد قیمت_بنزین در بازار، در این خصوص تصمیم می‌گیرند.


با راه اندازی مرحله نخست واحد آلکیلاسیون شرکت پالایشگاه آبادان، تولید سوخت_بنزین_سبز از روز گذشته اغاز شد و روزانه ۵۵۰ هزار لیتر بنزین الکیلیت با اکتان ۹۶ (بنزین سبز) تولید می‌کند.


بر اساس آمارها 70% مصرف ­کنندگان بنزین کمتر از 80 لیتر در ماه مصرف دارند و بر این اساس می­‌توان میزان بنزین یارانه‌­ای را 80 لیتر در ماه و به قیمت 1000 تومان درنظرگرفت و قیمت_بنزین بالای 80 لیتر را معادل بنزین آزاد یعنی در حدود 2000 تومان تعیین کرد.


سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت:از ساعت ۱۲ نیمه شب گذشته تا ۶ صبح امروز ۸ میلیون لیتر بنزین توزیع شد.