نتایج جستجو


معاون نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان_بورس و اوراق_بهادار از تاسیس صندوق ارزی و راه‌ اندازی معاملات آتی ارز در آینده‌ای نزدیک و با همکاری مناسب بانک مرکزی خبر داد.


در حال حاضر به نظر می رسد دولت بتواند درآمد حدود 70 میلیارد دلاری از فروش_نفت داشته باشد.


اولین کاهش دلار پس از ۴ افزایش متوالی رقم خورد. کاهشی که زمینه‌ساز نزول شاخص بازار ارز به زیر مرز روانی شد.


تجربه بحران ارزی سال ۹۱ نشان می‌دهد، تنها راهکار مناسب آن زمان برای کنترل نقدینگی افزایش_سود_بانکی بود، ایجاد حباب ۲۰۰هزار تومانی در بازار امروز سکه نیز نشان می‌دهد بانک مرکزی در مقطع نامناسب اقدام به کاهش نرخ_سود_بانکی کرده است.


رئیس کل بانک مرکزی گفت: در پایان سال میلادی یک فشاری روی بازار وجود دارد و تأثیری بر افزایش نرخ ارز می‌گذارد که پس از پایان سال میلادی کاهش می‌یابد. من فکر می‌کنم این هم از این قاعده تبعیت می‌کند.


کارشناس پولی و بانکی با اشاره به اینکه نوسانات_نرخ_ارز ریشه در مسائل بنیادین دارد،گفت: در حال حاضر ساختار بودجه ما تقریبا بی حساب وکتاب است و هرگاه دولت ها دچار کسری بودجه می‌شوند به سراغ افزایش نرخ ارز می‌روند.


نرخ فروش دلار در تابلوی صرافی ها از صبح تا ظهر امروز دستخوش نوساناتی بود که به موجب آن رکوردهای تازه ای در بازار_ارز به ثبت رسید.


مرکز پژوهشهای مجلس درباره اینکه آیا در سال جاری شوک_ارزی خواهیم داشت یا نه، توضیح داد.


رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: دلار از معاملات جاری بانک_مرکزی و نظام بانکی کشور حذف شده و کاربرد زیادی ندارد.


دیدگاهی در دولت وجود دارد که معتقد است بازار_ارز باید خودش را با دولت هماهنگ کند و ارز آزاد باید به ارز مبادله ای برسد. تا زمانی که چنین دیدگاهی در دولت جریان دارد، ارز تک نرخی نخواهد شد.


بازارهای سهام با امید به تصویب لایحه مالیاتی دولت ترامپ تقویت شد و بازار_سهام_آسیا رشد کرد.


بانک مورگان استنلی آمریکا اعلام کرد: در صورتی که بیت_کوین به عنوان رقیب ارزهای اصلی جهان شناخته نشود، ارزش واقعی آن هیچ خواهد بود.