نتایج جستجو


معاون نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان_بورس و اوراق_بهادار از تاسیس صندوق ارزی و راه‌ اندازی معاملات آتی ارز در آینده‌ای نزدیک و با همکاری مناسب بانک مرکزی خبر داد.


شاخص های اقتصادی حاصل شده در سال 95 فراتر از پیش بینی بود به طوری که در اکثر این شاخص ها رقم بدست آمده فراتر بوده است.


براساس اصلاحیه ماده ۱۹دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز، مقررات مربوط به مبالغ بیش از ۱۰ هزار یورو در صورت ظن ماموران به پولشویی ، برای مبالغ کمتر از ۱۰ هزار یورو هم تسری می‌یابد.


رییس صندوق ضمانت صادرات تک نرخی شدن نرخ_ارز را به نفع اقتصاد کشور دانست و افزود: بهتر است یکسان سازی تا اسفند ماه سال جاری اجرایی شود.


بر اساس تصمیم جدید شورای رقابت مقرر شده است تا ظرف مدت یک ماه، دستورالعملی برای عرضه وکیوم_باتوم_پالایشگاه ها با شرایط قراردادهای بلندمدت برای عرضه در بورس_کالای_ایران تهیه شود.


ممنوعیت صدور «یونیت» در شعب بانکی؛ سازمان_بورس و اوراق_بهادار هفته گذشته طی ابلاغیه‌ای صدور واحدهای  صندوق‌های_سرمایه‌گذاری در شعب بانک‌ها را ممنوع اعلام کرد.


در اولین روز هفته، سکه از مرز روانی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان عبور کرد؛ روز شنبه، سکه ۱۱ هزار تومان رشد کرد و به بهای یک میلیون و۳۶۰ هزار تومان رسید.


در حال حاضر به نظر می رسد دولت بتواند درآمد حدود 70 میلیارد دلاری از فروش_نفت داشته باشد.


صندوق توسعه ملی با انتشار گزارش عملکرد خود در نیمه نخست امسال، اعلام کرد که در این مدت 36 میلیون و 40 هزار دلار تسهیلات ارزی پرداخت کرده است.


در دومین روز هفته، دلار دومین افزایش متوالی را به ثبت رساند تا به محدوده ۴ هزار و ۹۰ تومان قدم بگذارد.


رئیس شرکت کوئینکس ژاپن، گفت: استفاده از بیت‌کوین جهانی می‌شود چرا که استفاده آن راحت‌تر از طلا است اما همچنان نمی‌تواند دلار را پشت‌سر بگذارد.


قیمت انواع سکه در حالی در بازار آزاد صعودی شده است که بخش قابل توجهی از این قیمت، حباب ناشی از فضای روانی است که به دلیل افزایش نرخ ارز ایجاد شده است.


شرکت‌های هرمی که سال‌ها قبل با گلدکوئیست سرمایه بسیاری از مردم را بلعیدند، این بار با ژتون‌هایی در حال جمع‌آوری پول و ارز هستند و با وعده سودهای بالا، مردم را اغفال می‌کنند.


ارزش بیت‌کوین برای نخستین بار در تاریخ ارزهای_مجازی ار مزر 8 هزار و 100 دلار عبور کرد.


صندوق‌های ارزی که قرار است از سوی بازار_سرمایه عملیاتی شود، می تواند بخشی از نوسانات_نرخ_ارز را بیمه کند.


راشاتودی اعلام کرد: روز گذشته بیت‌_کوین با افزایش ۲۰۰ دلار در یک روز و 900 درصد در یکسال رکورد جدید قیمت را ثبت کرد .


معاون بورس اوراق بهادار تهران گفت: کاهش_نرخ_سکه ، نرخ ارز و سود بانکی سه عامل اثرگذار تقویت بازار سرمایه است که در صورت افزایش تعداد عرضه و تقاضا، ورود و خروج و حفظ نقدشوندگی این رشد پایدار خواهد بود.


در معاملات امروز بازار_ارزهای_مجازی قیمت بیت‌ کوین از مرز ۹ هزار دلار عبور کرد و رکورد جدیدی را به ثبت رساند.


یک کارشناس ارشد اقتصادی گفت: اگرچه برخی بر این باورند بالا رفتن قیمت_بیت‌_کوین در بازار به معنی تشکیل یک حباب بزرگ قیمتی برای این ارز است، اما در واقع بیت‌کوین در حال له کردن ارزهای متداول نظیر دلار است.


رئیس کل بانک مرکزی گفت: در پایان سال میلادی یک فشاری روی بازار وجود دارد و تأثیری بر افزایش نرخ ارز می‌گذارد که پس از پایان سال میلادی کاهش می‌یابد. من فکر می‌کنم این هم از این قاعده تبعیت می‌کند.


در‌ آخرین مبادلات_بازار_جهانی ارزهای_مجازی_بیت‌کوین با رسیدن به رقم ۱۱ هزار دلار رکورد جدیدی را ثبت کرد.


قیمت بیت‌_کوین (سکه مجازی) در آخرین مبادلات بازار جهانی ارزهای مجازی ۲ هزار دلار سقوط کرد و به ۹ هزار دلار رسید.


دبیر انجمن ارزهای مجازی و بلاک چین روسیه اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به روند کنونی افزایش_قیمت_بیت‌_کوین در بازار جهانی، قیمت این ارز تا پایان سال میلادی جاری به ۱۴ هزار دلار و در سال ۲۰۱۸ به ۲۰ هزار دلار می‌رسد.


شمار کدهای سرمایه‌گذاری خارجی در بازار_سرمایه_ایران به عدد 1000 رسید. بر این اساس باید گفت 23 سال پیش، در آبان ماه سال 1373 اولین کد بورسی برای سهامداران خارجی صادر شد و حالا این رقم به هزار کد معاملاتی برای سهامداران حقیقی و حقویقی خارجی رسیده است.


کارشناس پولی و بانکی با اشاره به اینکه نوسانات_نرخ_ارز ریشه در مسائل بنیادین دارد،گفت: در حال حاضر ساختار بودجه ما تقریبا بی حساب وکتاب است و هرگاه دولت ها دچار کسری بودجه می‌شوند به سراغ افزایش نرخ ارز می‌روند.


نرخ فروش دلار در تابلوی صرافی ها از صبح تا ظهر امروز دستخوش نوساناتی بود که به موجب آن رکوردهای تازه ای در بازار_ارز به ثبت رسید.


عضو هیات نمایندگان اتاق تهران درباره علت نوسانات_اخیر_ارز گفت: کمبود صادرات و کمبود ورود ارز به کشور را می‌توان دلیل نوسانات اخیر دانست.


به رغم تردید ها در مورد ارزش واقعی بیت_کوین و نگرانی ها در خصوص حباب خطرناکی که در بازار این ارز دیجیتالی ایجاد شده، قیمت هر بیتکوین امروز با رسیدن به بالای ۱۲ هزار دلار رکورد جدیدی را به ثبت رساند.


در حالی ارزش_بیت‌_کوین روزبه‌روز با شتاب عجیبی به پیش می‌تازد و از هزار دلار در اوایل سال جاری به بیش از ۱۴ هزار دلار رسیده است که کارشناسان نظرهای متفاوتی درباره استفاده از این نوع ارز دارند.


ارزش بیت_کوین بعد از رشد حدودا ۶۷ درصدی در یی یک هفته اخیر به بالای ۱۶ هزار دلار رسیده و بار دیگر این بحث را داغ کرده که آیا حباب تشکیل شده در بازار این ارز_دیجیتالی در آستانه ترکیدن قرار دارد یا نه.


رشد خیره کننده بیت_کوین موجب شگفتی در اقتصاد دنیا شده است؛ هرچند که ارزش بیت کوین به عنوان ابزاری برای انتقال پول هنوز مبهم است،اما هرچه سهم بیشتری از کالاها با استفاده از بیت کوین معامله می شود، ارزش آن به عنوان ابزار معامله بیشتر می شود.


رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به‌رغم آماده بودن دستورالعمل بورس ارز اما به دلیل برخی مقاومت‌ها و استنباط‌های اشتباه همچنان این بورس در انتظار اجرایی شدن است.


از ابتدای سال جاری میلادی که ارزش_بیت‌_کوین بیش از ۱۶ برابر شده امکان سودآوری و در کنار آن نگرانی‌ها نسبت به این ارز بیشتر شده است مردم دوست دارند که پاسخ هزاران سؤالشان را درباره این ارز مجازی بدانند.


یک تحلیل‌گر نفتی با بیان ظرفیت‌ ارزهای_مجازی در حذف دلار اعلام کرد: استفاده از این ارز عاملی برای تقویت سوآپ_ارزی محسوب می‌شود و کشورهایی که تحریم هستند، می‌توانند به عنوان ابزاری برای بیرون آمدن از تهدید و سلطه دلار استفاده کنند.


در حالی که بسیاری کشورها از جمله کشورهای در حال تحریم دنبال جایگزینی ارزهای_مجازی با دلار در مبادلات نفتی هستند، این گونه ارزها به زودی روی مبادلات صنعت نفت جهان تأثیر می‌گذارد.


یک تحلیلگر سرمایه گذاری با اشاره به اینکه اکثریت خریداران و فروشندگان شناخت کافی از سیستم بیت_کوین ندارند، توصیه کرد: با مطالعه سراغ ارزهای مجازی بروید.­


تحليلگر سرمايه گذاري در برنامه تيتر امشب با اشاره به اينکه اکثريت خريداران و فروشندگان شناخت کافي از سيستم بيت کوين ندارند، توصيه کرد: با مطالعه سراغ ارزهاي_مجازي برويد.­


رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: دلار از معاملات جاری بانک_مرکزی و نظام بانکی کشور حذف شده و کاربرد زیادی ندارد.


دیدگاهی در دولت وجود دارد که معتقد است بازار_ارز باید خودش را با دولت هماهنگ کند و ارز آزاد باید به ارز مبادله ای برسد. تا زمانی که چنین دیدگاهی در دولت جریان دارد، ارز تک نرخی نخواهد شد.


ساکسوبانک پیش‌بینی کرد: بیت‌_کوین و ارزهای مجازی تا سال آینده به رشد خود ادامه می‌دهد اما پس از آن چین و روسیه با مهندسی روی آن ارزش این ارز را به شدت کاهش خواهند داد و به حد متلاشی شدن خواهد رسید.


وزیر اقتصاد با بیان اینکه بازار_روسیه برای ایرانی ها از دست رفت، گفت: کریدور سبز از سوی روسیه به ایران داده شد، اما از سوی ایران مورد استفاده قرار نگرفت، تنها یک شرکت ایرانی از کریدور سبز استفاده کرده است.


رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با انتقاد از سیاست‌های نظام بانکی کشور گفت: رئیس کل بانک_مرکزی ۵ سال است می‌گوید ارز را تک‌نرخی می‌کند ولی چه زمانی و به چه نرخی؛ کسی نمی‌داند.


وزیر مالی ژاپن گفت: بیت‌_کوین هنوز به عنوان یک ارز قابل اعتماد برای ما به اثبات نرسیده است.


یک استاد دانشگاه گفت: بیت‌کوین قطعا یکی از ویژگیهای اصلی پول را ندارد و برهمین اساس بیت‌_کوین معیار سنجش ارزش کالاها نیست.


سرپرست اسبق وزارت اقتصاد با بیان اینکه نوسانات بیت‌کوین یکی از چالش‌های اصلی آن به حساب می‌آید گفت: اگر بیت‌_کوین به وسیله‌ای برای دور زدن تحریمها تبدیل شود شک نکنید که آمریکاییها در مقابل آن خواهند ایستاد.


بانک مورگان استنلی آمریکا اعلام کرد: در صورتی که بیت_کوین به عنوان رقیب ارزهای اصلی جهان شناخته نشود، ارزش واقعی آن هیچ خواهد بود.


بانک ولز فارگو نسبت به شکل گرفتن هرج و مرج در بازار سهام به دنبال بی رونق شدن بازار_ارزهای_رمزنگار هشدار داد.


وزارت دارایی روسیه لایحه چگونگی برخورد با ارزهای_رمزنگار در بازار مالی دیجیتال این کشور را تدوین کرد.